شاهزاده رضا پهلوی ۲۶ فوریه (۷ اسفند)، در تلویزیون «فاکس نیوز» آمریکا به پرسش‌های ماریا بارتیرومو، مجری شناخته‌شده این شبکه، پاسخ داد👇

 شاهزاده رضا پهلوی ۲۶ فوریه (۷ اسفند)، در تلویزیون «فاکس نیوز» آمریکا به پرسش‌های ماریا بارتیرومو، مجری شناخته‌شده این شبکه، پاسخ داد.

بارتیرومو از شاهزاده رضا پهلوی با عنوان «ولیعهد در تبعید ایران» یاد کرد و او را چندین بار «اعلیحضرت» خطاب ‌کرد. گزارش ابتدایی برنامه با اشاره به رشد بالای اقتصادی در ۳۷ سال زمامداری محمدرضا شاه پهلوی، آن ‌را با وضع بد اقتصادی کنونی مقایسه کرد. 

شاهزاده رضا پهلوی به تشتت روزافزون در نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت که خامنه‌ای با «واقعیتی جدید» روبرو است و آن، «شور انقلابی» در جامعه ایران است. او گفت آمریکا و بقیه کشورهای غربی باید درک کنند که مردم ایران از نظر ارزش‌های دموکراتیک «متحدان طبیعی» آن‌ها محسوب می‌شوند؛ بر خلاف حکومت کنونی ایران که مخالف با تمامی این ارزش‌ها است. 

شاهزاده رضا پهلوی گفت جنبش‌های خشونت‌پرهیز و نافرمانی مدنی همیشه با حمایت جامعه بین‌المللی به موفقیت رسیده‌اند و این بار نیز به‌خصوص حمایت دموکراسی‌های غربی مهم است و مردم ایران نیازمند چنین حمایتی هستند. او گفت همانطور که تا به‌حال شاهد «فشار حداکثری» بر جمهوری اسلامی بوده‌ایم، باید شاهد سیاست «حمایت حداکثری» از مردم ایران هم باشیم و به‌طور مشخص خواهان حمایت از اعتصابات کارگری شد. او در ضمن گفت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی باید همه‌جا در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار بگیرد و این کمکی مهم به مردم ایران خواهد بود. 

شاهزاده رضا پهلوی یادآوری کرد که همزمان با حضورش در حاک اروپا به آلمان، فرانسه و بریتانیا سفر کرده است، و گفت حکومت‌های غربی خوشبختانه بالاخره به این نتیجه رسیده‌اند که به جای جمهوری اسلامی، باید به «گفت‌وگوی سازنده» با مخالفان آن مشغول شوند. او با تاکید بر لزوم گفت‌وگو در مورد شیوه انتقال قدرت در پی فروپاشی نظام جمهوری اسلامی، تاکید کرد برقراری «دموکراسی سکولار» در ایران می‌تواند چهره کل منطقه خاورمیانه را تغییر دهد. 

شاهزاده رضا پهلوی با اشاره به مشکلات اقتصادی حاِ حاضرِ ایران، گفت در ایرانِ دموکراتیکِ آینده صنایع کشور بازسازی خواهند شد، و به مخاطبان آمریکایی خود یادآوری کرد که شرکت‌های این کشور حتما می‌توانند در این روند نقش ایفا کنند.

او در بخش دیگری از سخنانش گفت حساب ارتش را باید از حساب سپاه پاسداران جدا کرد و سپاه اصلا از آغاز به‌منظور مقابله با ارتش ایجاد شده و سازمانی «مافیایی» است که قدرت را در عرصه‌های مختلف در ایران در دست دارد. او گفت ارتش همچنان نزد مردم ایران محبوبیت دارد و می‌تواند ارتشی حرفه‌ای برای دفاع از مرزهای کشور باشد. 

شاهزاده رضا پهلوی این چهره شناخته شده مخالف نظام جمهوری اسلامی، در فراز دیگری از سخنانش تاکید کرد تنها اقلیتی کوچک از حکومت جمهوری اسلامی بهره می‌برند و مخالفان جمهوری اسلامی باید با باقی نیروهای حاضر در ساختار این حکومت از طریق «راهبرد خروج» عمل کند تا بتوانند به مردم بپیوندند و انتقال صلح‌آمیز قدرت امکان‌پذیر شود. او تاکید کرد روند «آشتی و حقیقت» می‌تواند و باید، در آینده صورت گیرد. 

غیر از شاهزاده رضا پهلوی، چند تن از شاخص‌ترین چهره‌های سیاسی روز آمریکا، از جمله گلن یانگ‌کین، فرماندار جمهوری‌خواه ایالت ویرجینیا، نیکی هیلی، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل متحد و نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴، و جو مانچین، سناتور دموکرات از ایالت ویرجینیای غربی، نیز مهمان برنامه صبحگاهی بارتیرومو بودند. 

شاهزاده رضا پهلوی از لندن با «فاکس نیوز» صحبت می‌کرد؛ شهری که مشغول لابی‌گری با سیاستمداران اروپایی است و در این سفر گفت‌وگوهای متعددی نیز با رسانه‌های فارسی‌زبان و نشریات لندنی، از جمله تلویزیون «من وتو» و «ساندی تلگراف»، انجام داده است.

#زن_زندگی_آزادی

#ایران_متحد

#مهسا_امینی

#شاهزاده_رضا_پهلوی

#من_وکالت_میدهم

#ایران_را_پس_میگیریم

Iranian regime becoming 'more fragile and fragmented: Crown Prince Reza Pahlavi | Fox News Video

(6) توییتر \ SundayMorningFutures در توییتر: «This morning, @MariaBartiromo interviewed HRH @PahlaviReza to discuss the current state of affairs in Iran. Watch the interview below: https://t.co/y7pLaBv8nF»


برای دیدن پست های شاهزاده رضا پهلوی در شبکه های اجتماعی روی لینک های زیر کلیک کنید👇

وبسایت / صفحات / کانال‌های رسمی: #شاهزاده_رضا_پهلوی

وبسایت:  www.RezaPahlavi.ORG
عکس های خانوادگی:  http://instagram.com/rpfamilyphotos
اینستاگرام هنری و عکاسی: http://instagram.com/rpportfolio


برای دیدن پست های شهبانو فرح پهلوی در شبکه های اجتماعی روی لینک های زیر کلیک کنید👇

سایت رسمی شهبانو فرح پهلوی

Farah Pahlavi - فرح پهلوی - Home | Facebook

توییتر \ نمایه

tiktok-verify-page

Telegram: Contact @farahdibapahlavi

Farah Pahlavi - Official Page (@shahbanou_farah_pahlavi) • Instagram photos and videos


جهت همراهی با ما بر روی لینک های زیر کلیک نمایید :

Telegram: Contact @rasuyab