پیام شاهزاده رضا پهلوی به مناسبت ۱۷دی سالروز آزادی زنان ایران در۱۷دی سال۱۴۰۰👇


رضاشاه با فرمان تاریخی خود در روز ۱۷ دی ۱۳۱۴، آرزوی زنان پیشرو ایران از دوره مشروطیت را محقق کرد. پدربزرگم معتقد بود تا زمانی که زنان آزاد نیستند، ایران آزاد نخواهد بود. بخش‌هایی از سخنرانی او در این روز را یک بار دیگر بخوانیم:


«بی‌نهایت مسرورم که می‌بینم خانم‌ها درنتیجه دانایی و معرفت به وضعیت خود آشنا و به حقوق و مزایای خود پی برده‌اند. زنان این کشور به واسطه خارج بودن از اجتماع نمی‌توانستند استعداد و لیاقت ذاتی خود را بروز دهند. بلکه باید بگویم که نمی‌توانستند حق خود را نسبت به کشور و میهن عزیز خود ادا نمایند، و بلاخره خدمات و فداکاری خود را آن‌طور که شایسته است انجام دهند و حالا می‌روند علاوه بر امتیاز برجسته مادری که دارا می‌باشند از مزایای دیگر اجتماع نیز بهره‌مند گردند.


ما نباید از نظر دور بداریم که نصف جمعیت کشور ما به حساب نمی­‌آمد. یعنی نصف قوای عامله مملکت بیکار بود. هیچ‌وقت احصائیه (سرشماری) از زنها برداشته نمی‌شد. مثل اینکه زنها یک افراد دیگری بودند و جزو جمعیت ایران به شمار نمی‌آمدند. خیلی جای تاسف است که فقط یک مورد ممکن بود احصائیه زنان برداشته شود و آن موقعی بود که وضعیت ارزاق در مضیقه می‌افتاد و در آن موقع سرشماری می‌کردند و می‌خواستند تامین آذوقه نمایند.


من میل به تظاهر ندارم و نمی‌خواهم از اقداماتی که شده است اظهار خوشوقتی کنم و نمی‌خواهم فرقی بین امروز با روزهای دیگر بگذارم؛ ولی شما خانمها باید این روز را یک روز بزرگ بدانید و از فرصت‌هایی که دارید برای ترقی کشور استفاده کنید.


من معتقدم که برای سعادت و ترقی این مملکت باید همه از صمیم قلب کار کنیم. شما خواهران و دختران من، حالا که وارد اجتماع شده­‌اید و قدم برای سعادت خود و وطن خود بیرون گذارده‌اید، بدانید وظیفه­ شماست که در راه وطن خود کار کنید. شما تربیت‌کننده­ نسل آتیه خواهید بود. سعادت آتیه در دست شماست.»


#نه_به_جمهوری‌_اسلامی #ایران_متحد #نور_بر_تاریکی_پیروز_است #حق_گرفتنی_است #جاوید_شاه تیریست درقلب دشمنان #رضا_شاه_روحت_شاد #شاهزاده_رضا_پهلوی #پیمان_نوین #لعنت_بر_خمینی #مرگ_بر_خامنه‌ای #اعتراضات_سراسری

#Iran

#BloodyAban

#IRIranianPeopleVoice

#No2IR

#RezaPahlaviIsOurShah

#Trump

برای دیدن پست های شاهزاده رضا پهلوی در شبکه های اجتماعی روی لینک های زیر کلیک کنید👇

وبسایت / صفحات / کانال‌های رسمی: #شاهزاده_رضا_پهلوی

وبسایت:  www.RezaPahlavi.ORG
عکس های خانوادگی:  http://instagram.com/rpfamilyphotos
اینستاگرام هنری و عکاسی رضا پهلوی: http://instagram.com/rpportfolio


برای دیدن پست های شهبانو فرح پهلوی در شبکه های اجتماعی روی لینک های زیر کلیک کنید👇

سایت رسمی شهبانو فرح پهلوی

Farah Pahlavi - فرح پهلوی - Home | Facebook

توییتر \ نمایه

tiktok-verify-page

Telegram: Contact @farahdibapahlavi

Farah Pahlavi - Official Page (@shahbanou_farah_pahlavi) • Instagram photos and videos


جهت همراهی با ما بر روی لینک های زیر کلیک نمایید :

Telegram: Contact @rasuyab